Dobrý deň,
naša spoločnosť okrem iného zabezpečuje napr. výmenu vodomerov, ich montovanie pre vlastníkov bytov, ktorí sú v správe bytového hospodárstva. Doposiaľ sme uvedené práce robili na základe objednávok správcu, ktoré boli vystavené pod hlavičkou tohto správcu a na účet daného bytového domu. V súčasnosti však od nás požadujú, aby sme im faktúry vystavovali zvlášť na každý bytový dom  a ako odberateľa uvádzali “Vlastníci bytov a nebytových priestorov XY(názov ulice) v zastúpení: Bytové hospodárstvo…” Adresu, IČO a DIČ máme uvádzať tie, ktoré patria hospodárstvu. Chcem sa iba spýtať, či je niečo také v programe možné urobiť a či je to OK. Lebo keď som sa pokúsila zadať vlastníkov bytov a NP z jednej ulice a potom ako nového partnera vlastníkov z inej ulice, tak ma program ďalej nepustil, nakoľko mi hlásil, že IČO uvedeného partnera už bolo použité. Ak sa niečo také dá v programe zrealizovať, tak Vás  prosím o vysvetlenie ako. Ďakujem.

ešte dodám, že uvedené od nás požadujú na základe zmeny v zákone o DPH – prenos daňovej povinnosti na odberateľa § 69, ods. 12, písm. j)

, pridaná odpoveď 19. marca 2021